Adana Televizyon Servisi

Televizyon panel arızası nedir sorusu, şimdilerde milyonlarca kişi tarafından soruşturulmaya devam edilmektedir. Bu sorunun nedeni olarak TV panellerinin çok karışık bir sisteme sahip olmaları ve alanında çalışmalar yapılan yeni bir teknoloji olduğu gösterilmektedir. Ayrıca TV panelleri, içlerinde milyonlarca devreyi, iletkeni, pikseli ve dış tamamlayıcıları barındırdığı için kolayca arızalanma eğilimi de gösterebilmektedirler.

Bu noktada televizyon panel arızası nedir sorusunun başlıca muhatapları olarak sıvı teması, yüksek ısı, TV aydınlatma sisteminden kaynaklanan sorunlar, ekrana gelen darbeler ve yüksek ısı gösterilmektedir. Ayrıca tüm bu sorunların arasında TV temizliğinden kaynaklanan sıvı temasları da arızalanma sorunlarının başında gösterilmektedir. TV ekranlarına sıkılan temizlik maddelerinin panel devlerine zarar vererek televizyonları kullanılamaz bir hale getirdiği de bilinmektedir.

Televizyon Panel Arızası Tamir Süreci

Televizyon panel arızası nedir sorunun yanında şimdilerde televizyonunu kurtararak yeni bir televizyona para vermek istemeyen kişiler tarafından panellerin tamir süreçleri de sıklıkla araştırılmaktadır. Bu noktada uzmanlar, panel tamir süreçlerinin son derece dikkat isteyen ve üstün teknolojili tamir cihazlarıyla yapılan işlemler olduklarını belirtmektedirler. Bu noktada yapılan işlemlerde yüksek çözünürlüğe sahip ‘’miktoskop’’ kullanıldığı da bilinmektedir.

Ayrıca televizyon panel arızası tamiri sırasında pcb, cof, driver, t-con, lvds ve panel onarım cihazı gibi üstün teknoloji ekipmanların ve yedek parçaların da mutlaka bulunması şarttır. Bu nedenle televizyon panel arıza tamiri, genel olarak kişiler tarafından gerçekleştirilememekte ve uzmanlardan yardım istenmektedir. Siz de televizyon panel arızalarından şüpheleniyorsanız uzman televizyon tamircilerinden yardım isteyebilirsiniz.

Televizyon Panel Arızası Tamir Fiyatları

Şimdilerde milyonlarca televizyon sahibi, televizyon panel arızası nedir sorusuyla birlikle arızaların tamir fiyatlarının ne kadar olduğunu da merak etmektedirler. Bu durum, ailelerin televizyonlarını uygun fiyatlarla tamir ettirerek tekrar kullanmak istemelerinden kaynaklanmaktadır. Bu noktada TV panel tamir fiyatları, televizyonların büyüklüklerine ve hangi model olduklarına göre değişkenlik göstermektedir.

Örneğin 32 İnc 82 ekran boyutlarına sahip olan bir televizyon için panel arıza onarımı sırasında istenen ücret, genel olarak 400 lira civarındadır. Fakat daha büyük panellere sahip televizyonlarda daha yüksek ücretlerin talep edildiği de bilinmektedir. Bu nedenle televizyonunuzun panel bölümünde bir arıza ile karşılaştığınızda mutlaka işinde uzman olan ustalardan fiyat bilgisi almanızda yarar var.

Televizyon Panelinin Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Son yıllarda milyonlarca kişi tarafından televizyon panel arızası nedir sorusu sorulmaya başlanınca kişiler arasında televizyon panellerinin ömrünün nasıl uzatılması gerektiğine dair tartışmalar da başlamıştır. Bu noktada herkes, televizyonuna gösterdiği özenden farklı şekilde bahsederken uzmanlardan açıklama gelmiş ve mutlaka yapılması gereken uygulamalar maddeler halinde sunulmuştur. İşte, televizyon panellinin ömrünü uzatmak için mutlaka yapılması gereken işlemler;

  • Televizyon ekranını kesinlikle içeriğinde kimyasal bir madde içeren temizlik bezleriyle silmeyin.
  • Televizyonunuzun ekranına kesinlikle çıplak elle veya kirlik bezle dokunmayın.
  • Ekran temizliği yapmadan önce televizyonun fişte olmadığına dikkat edin.
  • Televizyon ekranının tozlanması halinde pamuklu ve yumuşak bir bezle panelinizi dikkatli bir şekilde silmeye özen gösterin.
  • Televizyon paneliniz için temizlik yaparken aseton, tolüen ve alkol kesinlikle kullanmayın. Çünkü ilgili maddelerin içerisinde kimyasal özellikler bulunduğu için panelinizde hasarlara neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra temizleyiciler veya sprey temizleyiciler de kullanmamaya özen gösterin.
  • Televizyon paneline sıçrayan tükürük veya su damlalarını mutlaka en kısa süre içerisinde temizleyin. Bu sıvıların uzun süre boyunca ekranda kalması, panelde renk solmalarına ve çeşitli deformasyonlara neden olabilmektedir.

Adana Televizyon Servisi olarak tüm televizyon arızalarınızı birkaç saat içinde çözebiliriz! Bizi hemen arayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın