Adana Televizyon Servisi

Televizyon arızaları nasıl anlaşılır sorusu, şimdilerde milyonlarca kişi tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Bu noktada televizyonlarda arıza olduğunu gösteren en önemli detay, panelden ses geldiği halde görüntünün olmamasıdır. Bu noktada TV’yi açtığınız zaman genel olarak kanallardan ses gelirken görüntünün yakalanması imkansız bir hal almaktadır.

Ayrıca televizyon arızaları sırasında oraya çıkan karıncalanma durumu da arızaların en belirgin özelliklerinden biri olarak gösterilmektedir. Bu noktada görüntünün kaybolması söz konusu değilken sadece görüntünün bulanık veya siyah beyaz kalmasına şahitlik edilmektedir. Son olarak televizyon arızalarında ses sorunlarının da sıklıkla ortaya çıktığını ve eğer televizyonunuzdan boğuk bir ses alıyorsanız televizyon arızasından şüphelenmeniz gerektiğini belirtmekte yarar var.

Televizyon Arızaları Neden Olur?

Televizyon arızaları nasıl anlaşılır sorusunun yanı sıra şimdilerde birçok kişi tarafından televizyon arızaları neden olur sorusu da sorulmaya devam edilmektedir. Bu noktada televizyon arızalarının en yayın nedeni olarak sıvı teması, yüksek ısı, TV aydınlatma sorunları, darbeler ve temizlik sırasında kablolara zarar verme eylemleri gösterilmektedir.

Bu noktada televizyon arızaları için en sık karşılaşılan sorun ise sıvı teması olarak gösterilmektedir. Sıvı teması sırasında televizyonun içerisindeki kabloların yanı sıra panel ve devre sistemleri de yanabilmektedir. Bu noktada saydığımız sorunlar başınıza geldiyse televizyon arızalarının neden olduğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Televizyon Paneli Arızası Neden Olur?

Plazma ekranında gerçekleşen yanmalar, aynı görüntünün uzun süre boyunca ekranda kalması ve bu sebeple fosforun yoğunluğunu kaybetmesi ile gerçekleşmektedir. TV panel arızalarında karşımıza çıkan en önemli gösterge, ekranda yanmalara karşı siyah lekelerin ortaya çıkmasıdır. İlgili siyah noktalar, ekrandaki piksellerin öldüğünü ve televizyon panelinde belirli arızaların baş gösterdiğini ifade etmektedir.

Ayrıca sadece devamlı aynı ışığın gösterilmesi de televizyon paneli arızalarına neden olabilmektedir. Bu noktada üretimden kullanım alanına kadar televizyon paneline çok dikkat edilmeli ve ekranın mutlaka temiz tutulması gerekmektedir. Ayrıca televizyon paneli hakkında belirli arıza durumlarının oluştuğunu düşünüyorsanız mutlaka bir ustaya danışmanızda da yarar var.

Televizyonlarda LED Patlaması Nasıl Anlaşılmaktadır?

Televizyon arızaları nasıl anlaşılır sorusunun alt başlıklarından olan LED patlama sorunları, şimdilerde milyonlarca kişinin kafasını karıştırmaya devam etmektedir. Televizyonunda belirli sorunların olduğunu düşünen kişiler, LED patlamasından şüpheleniyor olsalar da teşhisi kesin olarak koyamamaktadırlar. Bu noktada televizyon LED patlamalarının genel olarak ürünün kullanılmaya başlandığı son 6 – 7 yıl içerisinde görüldüğü bilinmektedir.

Bu noktada özellikle LCD ekranlı TV modellerinde garanti süresindeki bitişten dolayı ekran panelinde noktalar halinde sönme ve kararmalar meydana gelmektedir. Bu durum, televizyonunuzda LED patlamasının yaşandığı ve arka aydınlatmalarda sorun olduğunun en önemli göstergesidir. Bu neden garanti süresi dolmaya yakınlaşmış olan TV’leriniz için mutlaka LED patlamasından şüphe etmeniz ve hemen bir uzmanla görüşmeniz gerekmektedir.

Televizyon Ekran Kararması Nasıl Anlaşılmaktadır?

Televizyon arızaları nasıl anlaşılır sorusu, şimdilerde daha çok sorunların onarılması için hangi düzenlemelerin yapılması gerektiği sorusu ile yer değiştirmiştir. Bu durum, özellikle televizyonunda ekran kararması yaşayan kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Bu noktada ilk olarak televizyonunuzun Powers ışığını mutlaka kontrol etmeniz gerekiyor. Işık yanıyorsa daha sonra uydu cihazınızı kontrol edin. Son olarak televizyonunuza taktığınız kabloları kontrol edin. Tüm bu kontrollerin ardından televizyonunuzun ses konusunda sıkıntı yaşayıp yaşamadığına bakın.

Eğer televizyonunuz tüm aşamalardan başarılı olarak geçiyorsa ekran kararmasının çok farklı bir sebebi olabilir. Bunun için mutlaka bir uzmandan yardım almanızda ve televizyonunuzun paneli için ekran kararması onarımı almanızda yarar var.

Adana Televizyon Servisi olarak tüm televizyon arızalarınızı birkaç saat içinde çözebiliriz! Bizi hemen arayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın